Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tarkan and the Blood of the Vikings

Tarkan and the Blood of the Vikings

1971
×
★★½
Edit this entry  
31
The Man Who Saved the World

The Man Who Saved the World

1982
×
Edit this entry  
31
Ömer the Tourist in Star Trek

Ömer the Tourist in Star Trek

1973
×
★★★
Edit this entry  
24
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
In the Family

In the Family

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★½
Edit this entry  
18
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
11
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
More

More

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
22 July

22 July

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Torque

Torque

2004
×
★★
Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Once

Once

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Legion

Legion

2010
×
★★
Edit this entry  
04
The Tournament

The Tournament

2009
×
★★
Edit this entry  
04
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Edit this entry