Kyle has logged 174 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anaconda

Anaconda

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hole

The Hole

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Morgan

Morgan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Monster

The Monster

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Help

Help

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry