• Avatar 2

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Nobody

  • Coming 2 America

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Cuties

    ½

  • The Irishman: In Conversation

  • The Irishman

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Diego Maradona

  • The Favourite

    ★★

  • The Meg

    ½

  • Tomb Raider

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ½

  • Jigsaw

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★

  • It

    ★½

  • Darkest Hour

    ★★½

  • 2036: Nexus Dawn

    ★½

  • Death Note

    ½

  • Sharknado 5: Global Swarming

    ½

  • The Emoji Movie

    ½

  • War for the Planet of the Apes

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★

  • Good Time

    ★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★

  • The Fate of the Furious

    ½

  • Ghost in the Shell

    ★½

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Fifty Shades Darker

    ½

  • Rings

    ½

  • John Wick: Chapter 2

    ★½

  • T2 Trainspotting

    ★★

  • Assassin's Creed

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½

  • Silence

    ★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • The Accountant

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Snowden

  • I Am Not Your Negro

    ½

  • Hacksaw Ridge

  • Arrival

    ★★

  • La La Land

    ★★

  • War Dogs

    ★★

  • Sharknado 4: The 4th Awakens

    ½

  • Jason Bourne

    ½

  • The Night Of

  • Lights Out

    ½

  • Piper

  • Finding Dory

    ★½

  • The Neon Demon

    ★½

  • The Conjuring 2

    ★★

  • Sausage Party

    ★½

  • Deadpool

  • Hail, Caesar!

    ★★

  • Christine

    ★★½

  • The Boy

    ½

  • Dirty Grandpa

    ½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★

  • Spectre

    ½