Donnie Skuza has logged 176 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Downfall

Downfall

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Powaqqatsi

Powaqqatsi

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Snake & Mongoose

Snake & Mongoose

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flight

Flight

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
High-Rise

High-Rise

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Christine

Christine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oldboy

Oldboy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Snowden

Snowden

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Cube

Cube

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Get Smart

Get Smart

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
Read the review Edit this entry  
04
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Long Gone

Long Gone

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
Read the review Edit this entry  
03
Contagion

Contagion

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Cocaine Cowboys

Cocaine Cowboys

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
Read the review Edit this entry  
25
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry