• Dune: Part Two

    ★★★★★

  • Wonka

  • Halloween Ends

  • The Northman

  • oDubbbz

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • Antlers

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Demonic

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★½

  • Pig

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Army of the Dead

  • Weezer: OK Human Live with the L.A. Philharmonic + Y.O.L.A.

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Beyond The Spectrum: The Underground

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Unboxing Video

    ★★★½

  • Castle Freak

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Puparia

    ★★★★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★★

  • The Mothman Legacy

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★½

  • The Call

  • The Reckoning

  • Ju-On: Origins

    ★★★★

  • Project Blue Book Exposed

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★½

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • M.O.M. Mothers of Monsters

  • The Hunt

    ★★★½

  • Stargirl

    ★★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • APPyness

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★★½