Sort by

Brandon has logged 426 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dir En Grey - Tour 16-17 From Depression To [Mode Of Vulgar]

Dir En Grey - Tour 16-17 From Depression To [Mode Of Vulgar]

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cynic: [1994] Totally Focused

Cynic: [1994] Totally Focused

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dio: Evil or Divine

Dio: Evil or Divine

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bolt Thrower: Realm of Chaos

Bolt Thrower: Realm of Chaos

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cannibal Corpse Eats Moscow Alive

Cannibal Corpse Eats Moscow Alive

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Premutos: The Fallen Angel

Premutos: The Fallen Angel

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
CRYPTOPSY Trois-Rivieres Metalfest IV

CRYPTOPSY Trois-Rivieres Metalfest IV

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dir En Grey - Tour 16-17 From Depression To [Mode Of Uroboros]

Dir En Grey - Tour 16-17 From Depression To [Mode Of Uroboros]

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vital Remains: Evil Death Live

Vital Remains: Evil Death Live

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Entombed: Monkey Puss (Live in London)

Entombed: Monkey Puss (Live in London)

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Decapitated: Human's Dust

Decapitated: Human's Dust

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Obituary - Frozen Alive

Obituary - Frozen Alive

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death: Live in Cottbus '98

Death: Live in Cottbus '98

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twinkle, Twinkle, Lucky Stars

Twinkle, Twinkle, Lucky Stars

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Lucky Stars

My Lucky Stars

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Adam Chaplin

Adam Chaplin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Winners & Sinners

Winners & Sinners

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Class of Nuke 'Em High

Class of Nuke 'Em High

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Headless

Headless

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dard Divorce

Dard Divorce

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Reason

No Reason

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Laid to Rest

Laid to Rest

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Untitled Free Guy Sequel

Untitled Free Guy Sequel

×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slave to the Grind

Slave to the Grind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cannibal Corpse: Centuries of Torment

Cannibal Corpse: Centuries of Torment

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry