• Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • 8:46

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Be Water

    ★★★½

  • Leslie Jones: Time Machine

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Abortion Helpline, This Is Lisa

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The #1 Bus Chronicles

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

    ★★★★★

  • Memorable

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★