Donovan has logged 13 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
★½
Edit this entry  
20
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry