• 365 Days: This Day

    ½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Red Notice

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Sweet Home

    ★★★½

  • Detention

    ★★★½

  • The Uncanny Counter

    ★★★★½

  • The Call

    ★★½

  • Start-Up

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Run

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Goedam

    ★★½

  • Project Power

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Peninsula

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Ju-On: Origins

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Dangerous Lies

  • Extracurricular

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Itaewon Class

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Possessor

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • How to Write a Review

  • The Grudge

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Countdown

    ★½

  • Eli

    ★½

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Strangers From Hell

    ★★★½