Sort by

DonRush has logged 338 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
2012

2012

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★½
Edit this entry