DonRush has logged 154 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Confession of Murder

Confession of Murder

2012
×
★★½
Edit this entry  
12
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shutter

Shutter

2008
×
★½
Edit this entry  
12
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Extinction

Extinction

2018
×
★½
Edit this entry  
08
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Steel Rain

Steel Rain

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Lucid Dream

Lucid Dream

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Edit this entry  
30
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eli

Eli

2019
×
★½
Edit this entry  
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Goedam

Goedam

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Possessor

Possessor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry