DonRush has logged 47 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
28
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★½
Edit this entry  
26
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Salt

Salt

2010
×
★★
Edit this entry  
22
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Write a Review

How to Write a Review

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Lucy

Lucy

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Furies

The Furies

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rings

Rings

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bibi & Tina

Bibi & Tina

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★½
Read the review Edit this entry