• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • The Indigo Child

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • The Nowhere Inn

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Full Force

    ★★★★

  • Ma

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Storybook Land : The Documentary

    ½

  • Vice

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Edge of the Knife

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • The Greatest Showman

    ½

  • F*&% the Prom

    ½

  • Daddy's Home 2

  • Judah Friedlander: America Is the Greatest Country in the United States

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • Goon: Last of the Enforcers

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Fist Fight

    ★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½

  • Patriots Day

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Snowden

    ★★★

  • Sing

    ★½

  • Lion

    ★★★★