Ryan has logged 32 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Indigo Child

The Indigo Child

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Edge of the Knife

Edge of the Knife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry