brandon has logged 514 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Son

American Son

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
22
Diane

Diane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Circle

Circle

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Christmas in the Smokies

Christmas in the Smokies

2015
×
½
Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
You Get Me

You Get Me

2017
×
Edit this entry  
30
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry