RSS feed for Ted
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
29
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Edit this entry  
21
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Quest for Camelot

Quest for Camelot

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
15
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
I Can Only Imagine

I Can Only Imagine

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Tiny Giants 3D

Tiny Giants 3D

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Edit this entry