Гипноза has logged 90 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Short Love Story in Stop Motion

A Short Love Story in Stop Motion

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
Ulaanbaatarization

Ulaanbaatarization

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
King of Comedy

King of Comedy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
21
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
20
Non-Stop Trouble with my Double

Non-Stop Trouble with my Double

1984
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pirates of Silicon Valley

Pirates of Silicon Valley

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jobs

Jobs

2013
×
★½
Edit this entry  
03
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Impractical Joker

The Impractical Joker

1937
×
★★
Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Lava

Lava

2014
×
★½
Edit this entry  
25
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
05
Flubber

Flubber

1997
×
★★
Edit this entry  
31
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Election

Election

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
17
After Life

After Life

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Futurama: Bender's Game

Futurama: Bender's Game

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★
Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Futurama: Into the Wild Green Yonder

Futurama: Into the Wild Green Yonder

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
Recorder: The Marion Stokes Project

Recorder: The Marion Stokes Project

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Futurama: The Beast with a Billion Backs

Futurama: The Beast with a Billion Backs

2008
×
★★★
Edit this entry