RSS feed for doodlerman

doodlerman has logged 14 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
So Goes My Love

So Goes My Love

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grim Adventures of the Kids Next Door

The Grim Adventures of the Kids Next Door

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
31

31

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Men

Little Men

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Neruda

Neruda

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
RV

RV

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★
Read the review Edit this entry