RSS feed for Brendan

Brendan has logged 38 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Loving Annabelle

Loving Annabelle

2006
×
★★
Edit this entry  
26
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bare

Bare

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
And Soon the Darkness

And Soon the Darkness

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
The Principles of Lust

The Principles of Lust

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Barefoot

Barefoot

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Anatomy of a Love Seen

Anatomy of a Love Seen

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joy

Joy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monella

Monella

1998
×
★★
Edit this entry