RSS feed for Brendan

Brendan has logged 100 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Crypt

The Crypt

2009
×
★★
Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Boy

The Boy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nymph

Nymph

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Circle

The Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Room in Rome

Room in Rome

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
No Men Beyond This Point

No Men Beyond This Point

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Inhumans: The First Chapter

Inhumans: The First Chapter

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Let's Be Evil

Let's Be Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Morgan

Morgan

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inferno

Inferno

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Longest Week

The Longest Week

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Jessicka Rabid

Jessicka Rabid

2010
×
★½
Edit this entry  
19
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Plan an Orgy in a Small Town

How to Plan an Orgy in a Small Town

2015
×
★★★½
Edit this entry