RSS feed for Brendan

Brendan has logged 120 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
The Interview

The Interview

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
King Solomon's Mines

King Solomon's Mines

1985
×
★★
Edit this entry  
15
Carriers

Carriers

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Inhumans: The First Chapter

Inhumans: The First Chapter

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
RED

RED

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spectral

Spectral

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Day of the Dead

Day of the Dead

2008
×
★½
Read the review Edit this entry