RSS feed for Brendan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Reputation

Bad Reputation

2007
×
★½
Edit this entry  
08
Muck

Muck

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
RED

RED

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
The ReZort

The ReZort

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
White Girl

White Girl

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Circle

Circle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spectral

Spectral

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Cargo

Cargo

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Love

Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cum to live

Cum to live

2001
×
Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Elenore Makes Love

Elenore Makes Love

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Thanatomorphose

Thanatomorphose

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Rebirth

Rebirth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
ARQ

ARQ

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
From the Dark

From the Dark

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Day of the Dead

Day of the Dead

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Forest

The Forest

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirit Camp

Spirit Camp

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Loving Annabelle

Loving Annabelle

2006
×
★★
Edit this entry  
26
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry