RSS feed for Brendan

Brendan has logged 92 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anon

Anon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cord

Cord

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Circle

Circle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Cargo

Cargo

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
City of Ember

City of Ember

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tracks

Tracks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry