Sort by

Dutch has logged 31 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry