DopeAssGhost has logged 714 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nature of the Beast

Nature of the Beast

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Veil

The Veil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
21 Days

21 Days

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Almost Heroes

Almost Heroes

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heidi

Heidi

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inner Demon

Inner Demon

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Car

Blue Car

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Overboard

Overboard

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Overboard

Overboard

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Tidings

Good Tidings

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus Unleashed

Krampus Unleashed

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Antz

Antz

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rings

Rings

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wizard

The Wizard

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Stupids

The Stupids

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night Shift

Night Shift

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry