DopeAssGhost has logged 337 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prom Night

Prom Night

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Madman

Madman

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Billy Club

Billy Club

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien Abduction: Incident in Lake County

Alien Abduction: Incident in Lake County

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Supergirl

Supergirl

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Django

Django

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Top Pee-wee

Big Top Pee-wee

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Curtains

Curtains

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pod

Pod

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elves

Elves

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Home Sweet Home

Home Sweet Home

1981
×
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knuckleball

Knuckleball

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gehenna: Where Death Lives

Gehenna: Where Death Lives

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Joe

Joe

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Madhouse

Madhouse

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Atticus Institute

The Atticus Institute

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Superman III

Superman III

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry