Sort by

DopeAssGhost has logged 105 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Werewolf Versus the Vampire Woman

The Werewolf Versus the Vampire Woman

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hellblock 13

Hellblock 13

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bewitched

Bewitched

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anthology of Terror: Prelude

Anthology of Terror: Prelude

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tommyknockers

The Tommyknockers

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superman: Unbound

Superman: Unbound

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coin

Coin

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear in the Dark

Fear in the Dark

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Within the Woods

Within the Woods

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
When a Stranger Calls Back

When a Stranger Calls Back

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sitter

The Sitter

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Frankenstein

Lady Frankenstein

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight

Midnight

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Club Dread

Club Dread

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Funland

Funland

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gags the Clown

Gags the Clown

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saturday the 14th

Saturday the 14th

1981
×
★★
Read the review Edit this entry