• The Half of It

    ★★

  • 1917

  • Shoplifters

  • Ryuichi Sakamoto: Coda

    ★★★★★

  • The Void

    ★★★★

  • Train to Busan

  • The Wailing

  • The Witch

  • Only God Forgives

  • One. Two. One

  • I Saw the Devil

  • We Are What We Are

  • Antichrist

    ★★★★½

  • The Chaser

    ★★★★★

  • Exte: Hair Extensions

    ★★★½

  • Haze

    ★★★★

  • A Tale of Two Sisters

  • A Snake of June

    ★★★★½

  • City of God

  • Ichi the Killer

  • Frailty

  • Blind Beast vs Dwarf Killer

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Spiral

  • Audition

  • Intruder

    ★★★½

  • Cure

    ★★★★★

  • Gummo

  • Ossos

    ★★★★

  • Nightwatch

  • Rubber's Lover

    ★★★★

  • Splatter: Naked Blood

    ★★★★½

  • Shinjuku Triad Society

  • Kids

    ★★★★★

  • La Haine

  • Chungking Express

  • Cronos

    ★★★★

  • Body Melt

  • The Bedroom

    ★★★★

  • The Burning Moon

    ★★★★

  • Drillbit

    ★★★★

  • Cape Fear

  • Riki-Oh: The Story of Ricky

  • 964 Pinocchio

    ★★★★

  • Barton Fink

  • Hiruko The Goblin

    ★★★★

  • Maniac Cop 2

  • Jacob's Ladder

    ★★★★★

  • Miller's Crossing

  • Demon Wind

  • Frankenhooker

  • King of New York

  • The Juniper Tree

    ★★★★

  • Baby Blood

    ★★★★

  • Tetsuo: The Iron Man

    ★★★★★

  • Society

  • Santa Sangre

  • The Church

  • Parents

  • They Live

  • The Vanishing

    ★★★★

  • The Blob

  • Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

  • Rejuvenatrix

    ★★★★

  • Pumpkinhead

    ★★★★★

  • The Unholy

  • Slugs

  • Return of the Living Dead Part II

    ★★★★★

  • Caterpillar

  • Robo Vampire

    ★★★

  • Deadbeat at Dawn

  • Brain Damage

    ★★★★★