• Army of the Dead

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • 537 Votes

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Agents of Chaos

    ★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Downhill

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • John Henry

    ★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Uppity: The Willy T. Ribbs Story

    ★★★★

  • Togo

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Doom: Annihilation

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • And We Go Green

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★