Sort by

doppelgangerdev has logged 106 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Miami Vice: Brother's Keeper

Miami Vice: Brother's Keeper

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Missing

Missing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hands over the City

Hands over the City

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Many Wars Ago

Many Wars Ago

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Taking of Beverly Hills

The Taking of Beverly Hills

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Salt

Salt

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Savage Dog

Savage Dog

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Year of the Dragon

Year of the Dragon

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prison

Prison

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Bury the Living

I Bury the Living

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
UHF

UHF

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
From Paris with Love

From Paris with Love

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Beyond the Seventh Door

Beyond the Seventh Door

1987
×
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Running Man

Night of the Running Man

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House of Games

House of Games

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hellbenders

The Hellbenders

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Waterloo

Waterloo

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bloody Spear at Mount Fuji

Bloody Spear at Mount Fuji

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Private Life of Sherlock Holmes

The Private Life of Sherlock Holmes

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hospital

The Hospital

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ernest Rides Again

Ernest Rides Again

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ernest Goes to School

Ernest Goes to School

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
16
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear City

Fear City

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House Invictus

The House Invictus

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Relic

The Relic

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cross of Iron

Cross of Iron

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pat Garrett & Billy the Kid

Pat Garrett & Billy the Kid

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry