doppelgangerdev has logged 87 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Killer Constable

Killer Constable

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boar

Boar

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bellman and True

Bellman and True

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Amityville: The Evil Escapes

Amityville: The Evil Escapes

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hero and the Terror

Hero and the Terror

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
She's Not Alone!

She's Not Alone!

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadhead Miles

Deadhead Miles

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bank Job

The Bank Job

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mako: The Jaws of Death

Mako: The Jaws of Death

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fortress

Fortress

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aberration

Aberration

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Robin Redbreast

Robin Redbreast

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The First Power

The First Power

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pieces

Pieces

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scissors

Scissors

1991
×
Read the review Edit this entry  
24
Enforcement

Enforcement

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Russian Raid

Russian Raid

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kingdom of the Spiders

Kingdom of the Spiders

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stanley

Stanley

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Slugs

Slugs

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hard

Hard

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eurocrime! The Italian Cop and Gangster Films That Ruled the '70s

Eurocrime! The Italian Cop and Gangster Films That Ruled the '70s

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Substitute 2: School's Out

The Substitute 2: School's Out

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Intruder Within

The Intruder Within

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ghost of Peter Sellers

The Ghost of Peter Sellers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dion Brothers

The Dion Brothers

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ash Tree

The Ash Tree

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loophole

Loophole

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Past Midnight

Past Midnight

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hunter's Blood

Hunter's Blood

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Enemy Territory

Enemy Territory

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hit List

Hit List

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The NeverEnding Story II: The Next Chapter

The NeverEnding Story II: The Next Chapter

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Night

The Night

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Me You Madness

Me You Madness

2021
×
½
Read the review Edit this entry