RSS feed for dorcish
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Salt

Salt

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Demimonde

Demimonde

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Edit this entry  
23
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
9½ Dates

9½ Dates

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Made in Hungaria

Made in Hungaria

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Edit this entry