Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
boygenius - Live on KEXP

boygenius - Live on KEXP

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Edit this entry  
01
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Crashing

Crashing

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
boygenius - Live on KEXP

boygenius - Live on KEXP

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
boygenius - Live on KEXP

boygenius - Live on KEXP

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Arctic Monkeys live at TRNSMT 2018

Arctic Monkeys live at TRNSMT 2018

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
boygenius - Live on KEXP

boygenius - Live on KEXP

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
boygenius - Live on KEXP

boygenius - Live on KEXP

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
boygenius - Live on KEXP

boygenius - Live on KEXP

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
boygenius - Live on KEXP

boygenius - Live on KEXP

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
boygenius - Live on KEXP

boygenius - Live on KEXP

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
Edit this entry  
01
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Wrath of God

The Wrath of God

2022
×
Edit this entry  
18
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Arctic Monkeys Live at Pinkpop Festival 2014

Arctic Monkeys Live at Pinkpop Festival 2014

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Arctic Monkeys live at TRNSMT 2018

Arctic Monkeys live at TRNSMT 2018

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★½
Edit this entry