Sort by
  • Do Revenge

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crush

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • This Is Paris

  • Ammonite

    ★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Tenet

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Moonlit Winter

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Antoine Griezmann: The Making of a Legend

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★

  • The Great Darkened Days

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Return of the Hero

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

  • RBG

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • mother!

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Thelma

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★½