RSS feed for Seth

Seth has logged 84 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★
Edit this entry  
12
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Overboard

Overboard

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Party

The Party

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★
Edit this entry  
23
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Edit this entry  
11
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★
Edit this entry