Sort by
  • Troll

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★

  • Nope

    ½

  • Decision to Leave

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • EO

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • After Yang

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Tumbbad

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Locke

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★★

  • I Love You, Man

    ★★★★★

  • In Bruges

    ★★★

  • 25th Hour

    ★★

  • The Mummy

    ★★★½

  • Jackie Brown

    ★★

  • Boogie Nights

    ★★★½

  • The Birdcage

    ★★★★★

  • Menace II Society

    ★★★

  • My Cousin Vinny

    ★★★★★

  • I Love You to Death

    ★★★★★

  • Die Hard

    ★★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • An American Werewolf in London

    ★★★★½

  • Jaws

    ★★★★★

  • The Exorcist

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★