Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Traveller

Traveller

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Enough

Enough

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dick

Dick

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annapolis

Annapolis

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Taps

Taps

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nick of Time

Nick of Time

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Seems Like Old Times

Seems Like Old Times

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fury

Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
In a World...

In a World...

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Icarus

Icarus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ready to Rumble

Ready to Rumble

2000
×
Read the review Edit this entry  
15
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monster

Monster

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry