Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Doctor Who: Wild Blue Yonder

Doctor Who: Wild Blue Yonder

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
The Swan

The Swan

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Biosphere

Biosphere

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
If You Were the Last

If You Were the Last

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★½
Edit this entry  
27
Squaring the Circle (The Story of Hipgnosis)

Squaring the Circle (The Story of Hipgnosis)

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Peter & the Wolf

Peter & the Wolf

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Ahsoka

Ahsoka

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Poison

Poison

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★
Edit this entry  
03
Fast X

Fast X

2023
×
Edit this entry  
03
Now and Then - The Last Beatles Song

Now and Then - The Last Beatles Song

2023
×
Edit this entry  
03
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★½
Edit this entry  
30
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
Edit this entry  
27
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Archive

Archive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
These Final Hours

These Final Hours

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Caine Mutiny Court-Martial

The Caine Mutiny Court-Martial

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★
Edit this entry  
16
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★
Edit this entry  
10
V/H/S/85

V/H/S/85

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★
Edit this entry  
04
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★
Edit this entry  
02
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jack

Jack

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Stay

Stay

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Passion Fish

Passion Fish

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Edit this entry  
13
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★
Edit this entry