RSS feed for Ere I am

Ere I am has logged 20 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Wizards of the Lost Kingdom II

Wizards of the Lost Kingdom II

1989
×
Edit this entry  
28
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blame!

Blame!

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Wizards of the Lost Kingdom

Wizards of the Lost Kingdom

1985
×
Edit this entry  
27
Yongary, Monster from the Deep

Yongary, Monster from the Deep

1967
×
Edit this entry  
26
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★
Edit this entry  
20
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
The Loves of Hercules

The Loves of Hercules

1960
×
Edit this entry  
07
The Land That Time Forgot

The Land That Time Forgot

1974
×
Edit this entry  
05
xXx

xXx

2002
×
★★
Edit this entry  
03
Indignation

Indignation

2016
×
Edit this entry  
01
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Starcrash

Starcrash

1978
×
½
Edit this entry