RSS feed for Ere I am

Ere I am has logged 221 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Monty Python Live (Mostly)

Monty Python Live (Mostly)

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★½
Edit this entry  
04
Tag

Tag

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
Edit this entry  
29
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★½
Edit this entry  
26
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Auntie Mame

Auntie Mame

1958
×
★★★★
Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★
Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

1983
×
Read the review Edit this entry  
12
De Palma

De Palma

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Piranha

Piranha

1978
×
Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Genesis of the Daleks

Genesis of the Daleks

1975
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Xenogenesis

Xenogenesis

1978
×
★★★
Edit this entry  
29
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
Edit this entry  
28
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
Read the review Edit this entry  
19
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Doctor Who: Shada

Doctor Who: Shada

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Anon

Anon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★½
Edit this entry  
02
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Extinction

Extinction

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Meeting People Is Easy

Meeting People Is Easy

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fire in Cardboard City

Fire in Cardboard City

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Marty

Marty

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Afrika Shox

Afrika Shox

1999
×
★★★
Edit this entry