RSS feed for Ere I am

Ere I am has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
REM: Road Movie

REM: Road Movie

1996
×
Edit this entry  
15
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
The Song

The Song

1991
×
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Cat People

Cat People

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Leslie Jones: Time Machine

Leslie Jones: Time Machine

2020
×
Edit this entry  
05
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★
Edit this entry  
28
The Terminal Man

The Terminal Man

1974
×
★★
Edit this entry  
20
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Skywatch

Skywatch

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Aniara

Aniara

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★
Edit this entry  
17
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry