• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Men

    ★★★★½

  • Senior Year

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • 2022 Oscar Nominated Short Films- Animated

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Dog

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★½

  • Marry Me

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Piggy

    ★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Am I Ok?

    ★★★

  • The Cow Who Sang a Song into the Future

    ★★★★

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Dual

    ★★★★★

  • Babysitter

    ★★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★½

  • Call Jane

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Sundown

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Lingui, The Sacred Bonds

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Velvet Queen

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★★