Richie has logged 17 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry