Sort by

Richie has logged 31 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Run Ronnie Run

Run Ronnie Run

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
45 Years

45 Years

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Main Event

The Main Event

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry