Greg has logged 27 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack the Giant Killer

Jack the Giant Killer

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sorrow and the Pity

The Sorrow and the Pity

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Being Flynn

Being Flynn

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kiss Me Kate

Kiss Me Kate

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Day After

The Day After

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Walker

Walker

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
An American Tail

An American Tail

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Otik

Little Otik

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sailor Who Fell from Grace with the Sea

The Sailor Who Fell from Grace with the Sea

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Spook Who Sat by the Door

The Spook Who Sat by the Door

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Salesman

Salesman

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gemini

Gemini

2005
×
★★½
Edit this entry  
02
Death Grip

Death Grip

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hollywood Boulevard

Hollywood Boulevard

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry