Sort by

Greg has logged 18 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Men Don't Leave

Men Don't Leave

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Human Nature

Human Nature

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apur Sansar

Apur Sansar

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sitting Target

Sitting Target

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Three Burials of Melquiades Estrada

The Three Burials of Melquiades Estrada

2005
×
★★
Edit this entry