Sort by

Greg has logged 26 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cobra Verde

Cobra Verde

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pennies from Heaven

Pennies from Heaven

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★½
Edit this entry  
16
Roger Dodger

Roger Dodger

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alambrista!

Alambrista!

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Noises Off...

Noises Off...

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry