RSS feed for Greg

Greg has logged 65 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1973
×
★★★
Edit this entry  
23
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★
Edit this entry  
23
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Landline

Landline

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Faults

Faults

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Melissa P.

Melissa P.

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Catfight

Catfight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Commune

The Commune

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Death of Louis XIV

The Death of Louis XIV

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Detroit

Detroit

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Post

The Post

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry