Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wind

The Wind

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perry

Perry

2016
×
Read prior review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
See for Me

See for Me

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jockey

Jockey

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Catch the Fair One

Catch the Fair One

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Violation

Violation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Come True

Come True

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
Edit this entry  
01
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★½
Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ms. Purple

Ms. Purple

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry