• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Hamilton

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Ride Like a Girl

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Descendants 3

    ★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Wonder Park

    ★★½

  • For Sama

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Honeyland

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • American Factory

  • Kitbull

    ★★★½

  • Fyre

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Amazing Grace

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Lifeboat

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★